Sóstó mobillal

Ismét eltelt egy negyed év, ideje hát hoznom három hónap mobilos képeit Sóstóról.
A korábbiakhoz képest ez az album kevesebb képet tartalmaz, ez azonban nem jelenti azt, hogy kevesebb időt töltöttem Sóstón, hiszen a Zene Sóstón koncertjeinek jó részén ott voltam, csak azok nem mobilos képek.
Az ősz színei most kezdenek megérkezni Nyíregyháza gyöngyszemébe, de néhány őszi levél már bekerült a virágoskertes képek után. Sajnos ebbe a negyedéves albumba is jut beszakadt átjárós kép, ráadásul végig is kíséri az albumot, és könnyen lehet, hogy a következő negyedévbe is belelóg majd.
Nem értem, miért várnak mindig ennyit a javítással, illetve miért nem találják meg a végleges megoldást, hogy a felelősről ne is beszéljek. Az eltörő kőlapok miatt ugyanis két milliárdos project kezdetétől időről időre kialakul ez a balesetveszélyes helyzet. Ide tartozik a szökőkútsor tófürdő felőli végén a valószínűleg vízszivárgásból eredő folyamatos föld felázás is. Ez is átadás óta létezik.
Olyan, mintha Sóstó gazdája csak akkor kerülne elő, amikor a tájidegen kő tulipánokkal, lécpaddal kell fotózkodni a tóparton.
Hogy pozitívan zárjam a bejegyzést, meg kell dícsérjem a kertészeket, akik bár már kisebb területet uralnak, mint a korábbi években, de ezek mindig szívmelengetőek.
Lássuk hát a képeket, klikkelj az ittenire!
KLIKK


Kabaläs

Az a megtiszteltetés ért, hogy a kezemben tarthatom a Kabaläs bemutatkozó lemezét. A bemutatkozás persze csak a CD-re értendő, hiszen a Székely Péter – Gelei Anett duó ismert lehet már sokaknak. Én Tokajban, az Utcazene Fesztiválon láttam, hallottam már őket korábban.

Nézzük hát mit is kaptam!
Az első borítón a formáció nevét láthatjuk, megfordítva pedig, a hátlapon a hat dal címét, a szerzők, és a közreműködők felsorolását olvashatjuk, illetve egy különleges egyvonalas rajz vonul még végig a borítón. A lemez a Ká stúdió gondozásában jelent meg, jelzi emblémájuk a jobb alsó sarokban.
Kinyitva a borítót jobb oldalon maga a CD található, bal oldalon pedig a részletes előadó lista, és a köszönetnyilvánítás. Ezt az oldalt is az egyvonalas grafikák teszik különlegessé.
Valamennyi dal saját szerzemény, a szövegeket Székely Péter írta.

Hallgassunk zenét!
Balogh Miklós hegedű játéka indítja a Veled minden más dallamvonalát, és a hegedű a háttérben velünk is marad, sőt, olyakor visszatér a fő dallam is. Anett éneke is erre a fő dallamvonalra épül. A címből sejthetően ez egy csendes szerelmes dal.
A kissé melankolikus dal után egy lendületesebb gitárszólam viszi tovább az érzelmeket. Az Érezd magad jól hallgatása közben egy csendes bárban érezhetjük magunkat, és nem is véletlenül, hiszen a billentyűknél Csernák Tibor adja a fő dalívet.
Görögös hangulat következik, mintha hirtelen egy nyaraláson lennénk, egy étterem teraszán, a naplementében. A Menjél tovább hallgatása közben nem igazán tudom eldönteni, elengedős, visszaemlékezős dalt hallok-e, de sohasem voltam jó verselemzésből, nem is szerettem megtanulni, mit akart mondani a költő, inkább a magam verzióit adtam elő, ha kellett, általában kevés sikerrel. 🙂 Ja, és imádtam a hegedűt a dalban.
A gitár visszahozza a második dal kezdeti lendületét. A Visszatekintünk valóban egy emlékezős dal, és Cseppentő Tibor Márk vokáljával igazi párbeszéddé is alakul. Tetszett a közben kicsit elszabaduló gitárjáték is. Jó kis emlékleltár dal.
A Csernák Tibor zongorajátéka mellett megjelenő hangszeres effekt szomorkás kezdetet ad a Tudom című dalnak, és nem is véletlenül. Ezt én egy marasztalós-búcsúzós dalnak gondolom, de írtam, nem voltam soha jó verselemző, szóval vitatkozhatsz velem.
Az élet megy tovább. Ez a közhelyes mondat jutott eszembe a Hazatérsz hallgatása közben. Meg az is, hogy így a lemez végére érve – első hallgatásra írtam az érzéseimet – talán most kicsit másakat is írnék a dalokról. Ez a dal lezár egy történetet, amely lehetett akár egy kapcsolat újraéledése is. De ebbe már nem megyek bele, hiszen valószínű, hogy minél többször hallgatom meg az albumot, annál több történet kerül majd elő.

Végül pedig kis személyes. Tudod, hogy általában nem ilyen zenék szólnak mellettem, meg is lepett, hogy Peti megtisztelt a lemezzel. Azonban így a délelőtti napsütéses csendben – néhány madár csicsergése hallatszik be az ablakon – jólesett meghallgatni ezt a történetet. Biztosan megteszem még párszor. Ez olyan leülős-hallgatós zene.


Gumikacsák a tóban

Vasárnap délelőtt rendezte meg a Rotary Club Nyírség a Sóstói tavon a Jótékonysági Kacsaúsztatást.
A családi nappá szervezett rendezvény célja egy defibrillátor beszerzéséhez szükséges pénz összegyűjtése volt. Ehhez számozott karszalagokat lehetett vásárolni, mely számok párja egy-egy sárga gumikacsa talpán volt megtalálható.
A közel 3000 műtás a sziget hídja és az általam csak kacsaetetőnek nevezett tópartrész között kijelölt pályán kelt útra a speciális mentők légfúvós segítségével, akik csónakokkal követték a díszes társaságot.
Néhány renitens sárgaság már a startnál kordonon kívülre menekült, de a döntő többség jól tűrte a légfúvós inzultálást.
A nézők a tópartról figyelhették a versenyt, míg a szemben lévő csendesebb részről az igazi, élő kacsák csodálkoztak rá a történésekre, majd ráunva a légfúvó és a speaker hangjára partraszáltak, és elindultak a büfék felé.
A sárga unokatesók jóval dél után vetődtek partra. Az első száz, és az utolsó három beérkező karszalagpárjának tulajdonosa pedig nyereményekkel gazdagabban térhetett haza.
Mutatok pár képet az eseményekről, klikkelj az ittenire!
KLIKK


R. T. Duó Nagykállóban

Hét közepén találtam a hírre, hogy péntek délután az Európai Mobilitási Hét keretében a nemrég alakult R. T. Duó akusztikus műsorát láthatom a nagykállói sportpályán.
Mivel eléggé megcsappantak a számomra érdekes élőzenei koncertek a környéken, és egyébként is érdekelnek az új projektek, ezt a programot választottam a korábban tervezett csoportos sóstói séta helyett.
A formációt Molnár Renáta, és Száraz Tamás alkotják, ami azért előre vetítette, hogy nem érhet csalódás a szabadtéri eseményen. Ráadásul remek napsütéses idő is volt, így a környékbeliek érdeklődése is adott volt.
A műsort ismert hazai és külföldi slágerek alkották, nem csoda hát, ha a közönség is beszállt vokálozni olykor.
Szóval jó döntésnek bizonyult a kirándulás, mutatok is pár képet a hangulatról.
Klikkelj az ittenire!
KLIKK


Fél nap blues

Berettyóújfalu főterén, a Tájak Házak Ízek Fesztiválon töltöttük a szombat délutánt, estét. Tulajdonképpen a kivételes zenei kínálat miatt érkeztünk – erről később -, de a “jó ebédhez szól a nóta” záró taktusaira besétálva a térre kiderült, hogy egy igen nagy létszámú főzőversenybe is belecsöppentünk. Erről ugyan nem lesznek képeim, de a látvány, és az illatok hamar étkezésre csábítottak. A jelképes áru kóstolójegyért pedig akkora adag finom ételt kaptunk, ami kifogott rajtunk.
Térjünk át azonban a zenei kínálatra, amelyről képi dokumentálásom is lesz az írás végén.
A Bihari Blues Kör egyesület szervezésében blues zenekarok érkeztek az ország több pontjáról, és persze helyből is. A négy formációból három Female Fronted zenekar volt, nem is akármilyen tudású énekesnőkkel.
A helyi Mood Swing formáció indította el a zenei cunamit. Nem hallottam még őket, de a kirándulás előtt tájékozódtam. Biztos voltam benne, hogy oda kell érnünk a kezdésre. Szerencsére sikerült, és igen remek indítás volt a koncert. A képeken majd láthatod a zenekar felállását, kiemelném természetesen az énekest, és a hegedűst vokalistaként is külön.
Csendes kezdése volt a műsoruk egy jó kis koncert estének.

A Sztrapacska Blues Band a tulajdonképpeni bakancslistás zenekarom volt. Jó ideje készülök koncerten is meghallgatni őket. Most sikerült, és azt hiszem, itt kell nagyon keresnem a szavakat.
Üldögéltünk a Makk Kálmán Mozi lépcsőjén, ahonnan elég jól rá lehetett látni a színpadra oldalról. Szedegettem elő a fényképezőgépemet, mikor megszólalt a zenekar. Készültem, ami nálam zenehallgatást is jelent, de amikor Bogi elkezdett énekelni, a lélegzetem elállt. Hihetetlen hangfekvés, gyönyörűen játszik a hangjával, és ahogy a koncerten kiderült, bármit elénekel. Hibátlanul. Emellett rendkívül pozitív kisugárzása van. Nem keresem a szavakat, majd meglátod a képeken, miről beszéltem.
Szóval ezt a koncertet is nagyon élveztem. Kis szünettel – a főzőverseny eredményhirdetése után még visszatértek – úgy egy órát játszottak, és nagyon bánom már, hogy csak egyet élőztem. Mondjuk azt azóta nem tudom hányszor néztem végig.

A Szegedről érkező Flóra & The Blues Fusion énekesnője is olyan meggyőző és hibátlan volt a fronton, mint valahány formáció énekese. Aki ismer egy ideje, tudja, hogy énekes mániás vagyok, mert igazán a fronton lehet belegyalulni a zenekar előadásába. (Meg persze a technikusok által, de itt ők is kiváló, pontos munkát végeztek.)
Flóráék meglepetés voltak számomra, indulás előtt nem kerestem rá videójukra, így ott, a helyszínen kellett rájuk csodálkoznom.

Ezután volt kis blues szünet. Nem hittem a szememnek, ahogy a szervezők elbontották a főzőhelyeket anélkül, hogy a közönséget egy pillanatra is megzavarták volna. Itt kicsit visszatérek a gasztro részhez. Nagyon jól szervezett volt itt is minden. Mind a főzők, mind a szervezők igazi vendégfogadóként várták az érkezőket.

Az este zárásaként visszatértünk a blues zenéhez. A koncertsor szervezőjének zenekara érkezett a színpadra.
A Simple Blues Band “munkásságát” követem egy ideje, velük tehát biztosra mentem. És amikor a padon üldögélve megláttam, hogy Kovács Lajos egy nagyobb táskával közeledik, biztos voltam benne, hogy ott fog állni ő is a szájharmonikáival. Így is lett, de ez nem minden.
Olykor visszatért a színpadra a Sztrapacska Blues Band gitárosa, és kicsit az énekese is. Hatalmas mázlival pont ezt is elcsíptem az egyik esti élőzéssel.
Aztán fagylalttal a kezében megjelent a téren Köteles Róbert. Péter körülbelül két mondatos győzködése után indultak a technikusok a színpadhoz, hogy portot csináljanak neki, és már indult is a szájharmonika párbaj Kovács Lajossal.

Apropó, tecnikusok. Úgy délután fél kettőtől este tízig voltunk a téren. Ezalatt minden technika, átállás hibátlanul működött. Mikor Péter megkérdezte, tudtok-e egy mikrofont adni Boginak, nem telt bele két perc, és már énekelhetett is a színpadon.
Ja, ezt is elcsíptem videóilag. 🙂 Szóval felejthetetlen nap volt, ahogy írtam a közösségi oldalamon – ahol egyébként a videókat is megnézheted -, elejétől végéig újraélném bármikor.
Most viszont eljött az ideje a kép nézegetésnek, előtte azonban megköszönöm Péternek, és mindenkinek, aki bármit is tett azért, hogy ilyen felejthetetlen napunk legyen. Természetesen a fellépőknek is, akiket az itteni képre klikkelve nézhetsz meg, és persze az írásban linkeltem az elérhetőségüket is.
KLIKK


Szombat délután a főtéren

Tegnap elérkezett a heti utolsó koncert ideje.
Az azóta eltelt időben pedig én is feldolgoztam a képeket, hasonlóan ahogy a Brancs feldolgozta az elhangzott dalokat.
Jó volt látni, hogy saját rajongó táboruk is van, ami az élő zene megőrzésénél fontos dolog, és ad is egy alap bíztatást a zenekarnak.
Ezzel nagyjából a fesztivál szezon is véget ért, jönnek az őszi főzőműsorok több kevesebb élő zenével, majd pedig a klub koncertek, remélhetőleg csak élő zenével.
Most azonban nézzük a nyár utolsó koncert képeit! Klikkelj az ittenire!
KLIKK


Péntek délután a főtéren

Az All in Music Band egy frissen alakult formáció. Eddig egy koncertjükön voltam, ami igencsak meggyőző volt, így aztán pénteken is ott álldogáltam a főtéren, mögöttem Kossuth Lajos gyermekekkel zsúfolt szobrával.
Ők party zenekar, ami azt jelenti, hogy nem saját dalokat játszanak, hanem ismert slágereket kicsit saját szájízükre alakítva, és ez utóbbi az, ami miatt ismételten kíváncsi voltam rájuk.
Készítettem is jó pár képet, amiket az ittenire klikkelve nézhetsz meg.
KLIKK


Száraz Tamás – Vaja

Különleges környezetben szervezett nyárzáró eseménysorozatot a Vajai Művelődési Ház. A négy alkalmat magában foglaló rendezvény négy különböző stílusú zenei megszólalást biztosított a Vay Kastély udvarán.
A Parlando Acoustic – harmonika – gitár megszólalása után Csernák Tibor Máté Péter estje következett, majd világzene a Sonivius Vappae előadásában (pont a VIDOR nyitó napján 😉 ), tegnap pedig Száraz Tamás előadásában hallgathattunk slágereket.
Kiválóan szervezett eseménysor volt, remélem, lesz még sok hasonló ebben a kellemes környezetben.
A tegnap délutánról is vannak képeim, nézd meg őket az ittenire klikkelve!
KLIKK


Szerda délután a főtéren

Volt néhány koncert a Zene Sóstón kínálatában, amit különböző okok miatt kihagytam. Az egyik ilyen volt a Queen Forever Tribute Band helyére beugró Polip Jazz Trió. Vendég énekesként ott is Granville Pillar állt a színpadon. Ez volt tegnap az első koncert. Pótoltam hát a lemaradásomat. Meg csodálkoztam Pillar fantasztikus énekhangján. Ez volt az első találkozásunk koncerten.

Szirota Ciki neve hosszú ideje ismert, nemcsak a megyében. Nyíregyházán is többször láthattuk már különböző formációkkal. Most a Ciki Rockband frontján érkezett a városháza előtti színpadra. Őt, őket sokszor láttam már, és most is szívesen hallgattam.
Különleges percek voltak, mikor Szirota Jennifer érkezett a színpadra a Proud Mary Tina Turner változatával. Többször volt szerencsém ezt is hallani tőle, de most, hogy csak írok róla is libabőrös leszek. Hatalmas élmény volt most is.
Lássuk azonban a képeket! Klikkelj az ittenire!
KLIKK


Kedd délután a főtéren

Abban bízva, hogy elkerülhetem az előző napi artista varázslatot, nem sokkal a koncertek kezdése előtt érkeztem a térre. Szomorúan konstatáltam, hogy ezen a napon Csaba és Mályki kezdett, így a varázsról nem maradtam le. Megígérve hát hogy este hétkor megnézem őket, vártam a koncert kezdést. Így került a néhány kép az album végére, de most kezdjük az elején!
A Dirty-Lyle Brothers az a formáció, akik – bár jó régen zenélnek együtt – olykor eltűnnek, olykor előbukkannak. Persze erről általában nem csak ők tehetnek, hanem mindenféle világjárványok, vagy éppen egy nem túl sikeres kerékpározás.
Mindenesetre a színpadon voltak, és talán fél órát is játszhattak nem igazán rádióbarát, de, vagy éppen ezért általam kedvelt zenéjükből, melyhez rövidesen új lemezük formájában is hozzájuthatunk.
Koncertjük végén érkezett a recsegős varázsló, hogy előadja a gyermekeknek művészetét. Kicsit sokat pakolászott ahhoz képest, hogy tegnap is körülbelül két percre bírt megszólalni a technikája, de lépjünk ezen túl.
Következett a Mítosz zenekar. Személy szerint nagyon örülök annak, hogy Feri és Gyuri újra együtt zenélnek, éppen ezért nagy érdeklődéssel vártam a koncertet. Annál is inkább, mert ez a formáció egy másik énekessel korábban igen jó dolgokat csinált, de – hadd mondjam így – a mítikus páros visszatérése számomra sokat jelent.
Láthatod majd a képeken, hogy nem csalódtam, hiszen a koncert igazi öröm zenét, igazi remek megszólalást – had emeljem ki itt Norbi napok óta kiváló hangtechnikusi munkáját -, és nézős együtténeklést hozott.
A jó kis zenék után hazatérve, a korábbi napok gyakorlatát felrúgva egyből hozzá is láttam a képek feldolgozásához, mert látni akartam sikerült-e visszaadnom a délután hangulatát?
Nézd meg most te is az itteni képre klikkelve!
KLIKK


Hétfő délután a főtéren

Tegnap is két koncertet néztem meg a városháza előtti színpadnál.
Az Adhoc Teamhez mindig szívesen térek vissza. Valahogy újra élesztik az iskolás koromban elvesztett irodalomi érdeklődésemet. Például az ő műsoruk is olyan, amit el tudnék képzelni hetente többször is a belváros csendjében.
Most is tetszett a koncert. Néhány képpel igyekeztem is legyőzni a fotógyilkos mikrofonállványokat, amik persze szükségesek az előadásukhoz, valamint a hasonló szándékú fényújságot is, amiről már nem mondanám ugyanezt.
Szóval élvezetes volt a műsor számomra most is.
A két koncert közötti, úgy tíz éve változatlan színvonalú, de nyilván költséghatékony, mondjuk így gyerek műsort kellemes beszélgetéssel hidaltuk át a téren.
Ezután az Artétzis következett. Őket pár napja láthattuk legutóbb a Zene Sóstón színpadán. Nekem a mostani műsorból hiányoztak a gitár futamok, de azért jól telt a délután.
Ahogy láthatod majd a képeken, a fotózás – inkább fényképezés – pillanatait általában az határozta meg, hogy mikor sötét a LED fal a háttérben.
Egyszóval inkább dokumentum jellegűek, mint a különlegesek a képek, de azért nézd meg őket az ittenire klikkelve!
KLIKK


Vasárnap délután a főtéren

Két feltörekvő fiatal formáció zenéje lengte be Nyíregyháza főterét vasárnap délután.
Pongó Ottó egyre sikeresebb csapata, a Nemo volt a délután első fellépője a városháza előtti színpadon.
A nagyon fiatalokból álló csapat – ahogy olvasom, 12 év az átlag életkor – három éve kezdte a munkát, és szép eredményeket, ismertséget értek már el.

Őket a Blessed Lions követte. Dobosukat, Zolikát jó ideje követem, így néhány videót láttam a formációról, de a színpadi előadás így is meglepett. Ilyen fiatal zenekartól ilyen profi előadást nem emlékszem, hogy láttam volna. Jó volt látni, hogy Zolika egy ilyen csapat tagja lett. Mindannyian kiválóan zenéltek, és a csapat szót sem véletlenül használtam. Mintha évek óta együtt játszanának. Figyeltek egymásra, és ami még fontosabb, hagyták élni egymást.
Nagyon élveztem a koncertjüket.
Nézzük a képeket, klikkelj az ittenire!
KLIKK


Sonivius Vappae – Vaja

A régi VIDOR Fesztiválok utcazene hangulatát idéztük meg péntek délután. Igaz, nem Nyíregyházán, hanem a vajai kastély udvarán.
A Sonivius Vappae középkori zenét odaillő hangszereken játszó formáció.
A ciszter, középkori duda, síp, ütős hangszerek kíséretében felhangzó éneküket éppúgy hallhatod hazai és külföldi várjátékokon, mint felvonulásokon, utcákon, tereken, de olykor táncra is buzdítanak.
A környékünkön viszonylag ritkán járnak, de kevés utazással többször is sikerült már utolérnünk őket.
Legutóbb pénteken, Vaján. Erről mindjárt mutatom is a képeimet, de előtte ajánlom a vajai rendezvény sorozat negyedik, utolsó részét. Ahogy a linken is láthatod, csütörtök délután Száraz Tamás érkezik a vajai kastély színpadára.
Most klikkelj a képre!
KLIKK


Zene Sóstón – True Band

A Zene Sóstón Nyíregyházának egy olyan nyári ingyenes zenés rendezvény sorozata – egyben az egyetlen koncert sorozat is -, amelyen az évről évre, más rendezvényeken is felbukkanó formációk mellett előkerülnek kevésbé előtérben lévő, vagy éppen induló előadók is. Ebből adódóan, és a változatos stílus miatt a “törzsközönség” mellett bevonz új nézőket is.
És akkor el is érkeztünk a True Band koncertjéhez.
Ha valami réteg zene, akkor az övék valóban az. Nem a zene, inkább a “téma” miatt. Én kíváncsian vártam az előadást, mert velük ez volt az első találkozásom. Nem mondom, hogy elkezdtem gyűjteni a dalaikat, de örülök, hogy találkoztunk, hogy meghallgattam őket. Igényes megszólalás volt.
Ezzel a koncerttel erre az évre le is zárult a Zene Sóstón koncert sorozata. Bízom benne, hogy valóban csak erre az évre, és esetleg visszatérhetnek majd a belvárosi koncertek is.
Lássuk most a tegnap képeit az ittenire klikkelve, és találkozzunk jövőre ugyanitt!
KLIKK


Tortuga – Nyíregyháza

Régen láttam már a Tortugát, ebben a felállásban pedig még egyáltalán nem.
Ideje volt megnézni őket, ha már “helybe jöttek”. 🙂
Nézd meg te is a képeket az ittenire klikkelve!
KLIKK


Bazsalikom – GyerekSóstó

A nyár végét, az ősz, és a VIDOR közeledtét jelzik a sóstói színpadon lezajló utolsó események. A Zene Sóstón színpadán szerdán lesz az utolsó koncert, míg a GyerekSóstó programja tegnap délután, a Bazsalikom Band műsorával zárult.
A családi zenekar előadásában játékos formában ismerkedtek meg a közönség gyermek, és felnőtt tagjai többek között az elefánttal, a zebrával, és a fecskével is.
Bár az időjárás inkább nyarat idézett, mint a közelgő őszt, mégis sokan üldögéltek a színpad előtt a kövön, vagy arcfestést és hajfonást készítettek a szomszédos sátrakban.
Nézzük most a délután pillanatait, klikkelj az itteni képre!
KLIKK


Zene Sóstón – RockHaJó

Akkora eső azért nem esett, hogy valódi hajó kelljen a RockHaJó koncertjéhez, sőt, talán Sóstón nem is esett. Mégis kellemes volt a Zene Sóstón színpada előtt a fák hűvösében várni a kezdést.
Az előző – Serfeszt – koncerten kevésnek bizonyult a műsoridő az összes dal eljátszásához, most azonban minden kedvenc elhangzott. A legnagyobb kétszer is. Volt ugyanis visszataps, ami számomra újabb bizonyíték arra, hogy van igény saját szerzeményekre.
Egy szóval jó kis koncert volt remek közönséggel.
A Zene Sóstón koncertjeiből már csak a True Band műsora maradt idénre, ez szerda este lesz.
Ma azonban a RockHaJó koncertképeit nézegetheted az ittenire klikkelve.
KLIKK


Parlando Acoustic – Vaja

Az első gondolatom, mikor megláttam az eseményt az volt, hogy “Ez most hogy?”. Akusztikus gitár és tangóharmonika, amiről persze a koncert első percében kiderült, hogy nem tangó, bár az első két dal tangó volt, amit játszottak. Szóval annyira érdekesnek, különlegesnek tűnt a dolog, hogy úgy gondoltam, ott leszek.
Jó döntés volt.
A közösségi oldalamon három videót is láthatsz a Parlando Acoustic előadásáról, amiből azért kiderül, hogy egyáltalán nem volt egyhangú a műsor. Különösen ha még hozzávesszük, hogy a harmonika mellett hol akusztikus gitár, hol bőgő, a másik oldalon pedig hol cajon, hol furulya szólt, ami azért azt is mutatja, hogy nem akármilyen tudású zenészek kápráztatták a közönséget a Vajai Vay-kastély udvarán.
Ez egy rendezvénysorozat első darabja volt. Hétfőn Máté Péter est lesz Csernák Tibor előadásában, pénteken a lármás semmirekellők, azaz a Sonivius Vappae hozza el a középkori zenét a kastély udvarába. Zárásként pedig Száraz Tamás műsorát láthatjuk 29-én.
Most azonban nézzük a tegnap képeit, klikkelj az ittenire!
KLIKK


Zene Sóstón – Artézis

Két kihagyott Zene Sóstón epizód után tegnap este visszatértem Sóstó zöld övezetébe az Artézis jazz trió koncertjére.
Hosszú ideje követem őket, mert jólesik néha kilépni a populárisabb zenék világából. Láthatóan most sem egyedül voltam ezzel így.
Ahogy láthatod majd, viszonylag kevés kép van az albumban, hiszen a két kukacbombázó megjelenéséig maradtam. Érthetetlen számomra az a nemtörődömség, amellyel a város a saját szabadtéri rendezvényeit kezeli. Nem lenne szabad szabadtéri rendezvény közönségét permetezni szerintem, és nincs is olyan sok rendezvény, hogy ezt kis odafigyeléssel, jó szándékkal ne lehetne koordinálni.
De nézzük inkább a koncert képeit, klikkelj majd az ittenire!
Szombaton RockHaJó koncert lesz a Zene Sóstón színpadán.
KLIKK


17. Révfülöp Blues Music Fest – 3. nap

A 17. Révfülöp Blues Fest záró nap meséje, és képei következnek, és ígérem, nem mesélem el a haza utazást, ami egyébként egyébként sima volt.
Kora délutánra toltuk az ebédet, ami meglehetősen jól sikerült, és igen jól is le lett dokumentálva közönségi oldalamon. 🙂 Ide is visszatérünk jövőre.
A színpadhoz sétálás közben szóba került, hogy ismét pillanatok alatt elrepült ez a három nap. Ilyenkor mindig úgy érzem, jó lenne maradni még néhány hasonló koncert estére, aztán belenyugszom abba, hogy jövőre veletek ugyanitt.
Pepi rendezvényeire tartva nem készülök videómegosztón az eseményre, mert vagy ismerem a fellépőt, vagy a biztos minőség tudatában hagyom magam meglepni. Soha nem csalódtam még.
Így volt ez most a Tóth Bagi Csaba Quartettel, akikkel koncerten még nem találkoztam és mostani műsoruknak mégis minden percét élveztem.
A Tornóczky All Access-ről már nem mondhatom hogy felkészületlenül ért, hiszen több koncertjükön ott voltam, nem beszélve például a Bill koncertekről, ahol – nekem már csak így maradt meg – Tornóczky Ferike gitár játékát alaposan megismerhettem.
Szóval fergetegesnek ígérkezett a koncert, és az is lett. Különösen szép pontja volt számomra a műsornak a nyíregyházi nézők köszöntése, és hogy tőlük hamarabb megtudhattam, mint az itthoni szervezőktől, hogy a VIDOR Fesztiválon idén is itt lesznek. Szóval találkozunk úgy két hét múlva.
Az itt következő fotóalbumban nem szerepel mobilos kép, de hazaindulás előtt egy ilyennel búcsúztam a 17. Révfülöp Blues Fest-től közösségi oldalamon.
Idén sem tudom mással zárni a beszámolóim sorát, mint hogy megköszönjem Pepinek, Zsuzsának, és mindenkinek, aki tett azért, hogy ismét visszavágyós néhány napot tölthettünk Révfülöpön.
Jól esett most még árpörgetni a képeket. Tedd ezt te is az ittenire klikkelve!
KLIKK